Stargate SG-1
- sezóna 1 - sezóna 2 - sezóna 3 - sezóna 4 - sezóna 5 - sezóna 6 - sezóna 7 - sezóna 8 - sezóna 9 - sezóna 10 - Ark of Truth - Continuum - bonusy
Stargate Atlantis
- sezóna 1 - sezóna 2 - sezóna 3 - sezóna 4 - sezóna 5 - bonusy
Stargate Universe
- sezóna 1 - sezóna 2
Stargate Infinity
- sezóna 1
Ostatní
- film - music videa - související
Ostatní

Jak na Bittorent

Jistě jste už slyšeli o nejrůznějších p2p sítích, ale bittorrent je trochu zvláštní případ. Narozdíl od normálních p2p tady se pro jeden soubor vytváří spojení prakticky mezi všemi zájemci o daný soubor. Od každého uživatele si tak stahujete jen určitý díl souboru, který se pak sestavuje asi jako puzzle. Samozřejmostí je, že i vy musíte ostatním poskytovat to, co jste již stáhli. Z toho všeho vyplývá, že čím větší je o daný soubor zájem, tím větší rychlostí můžete stahovat. No teď se konečně dostáváme k tomu nejzajímavěšímu pro nás a to je stahování nových dílů SG přes tuto síť. Tento způsob je asi nejvhodnější, pokud to jako já nemůžete vydržet a potřebujete mít nový díl prostě hned. Průměrná rychlost stahování je asi 120KB/s a navíc jsou nové díly k dostání prakticky již pár hodin po vysílání.

Co k tomu budeme potřebovat: 1. Nějakého bittorrentového klienta. Existuje jich mnoho, ale já zásadně preferuji BitSpirit, který je skutečně kvalitní. Poskytuje mnoho možností, velmi jednoduché ovládání, přehledně zobrazuje, co a jak se stahuje. Prostě jasná volba. Snad jediná výtka se týká absence češtiny, ale ten, kdo nehodlá čekat na možnost stahování z nějakého ftp (a potažmo i na CZ titulky, jako já), snad umí anglicky natolik, aby těch pár slovíček přelouskal. BitSpirit si můžete stáhnout zde.

2. Budete potřebovat stránku, na které si seženete tzv. "tracker" - to je soubor s příponou *.torrent, který vašemu klientovi sdělí, odkud má stahovat. Nejlepší bývala www.suprnova.org , ale ta byla bohužel zrušena. Naštěstí existuje další dobrá stránka, kterou můžete zdarma a bez registrace použít: www.torrentstop.com. Způsob vyhledávání nebudu moc vysvětlovat, myslím si, že je to poměrně jasné. Pokud budete shánět tracker dostatečně brzo, bude se nacházet v seznamu aktuálně stahovaných. Klikněte na něj a dostanete nabídku, jestli nechcete přispět tvůrcům stránky. Pokračujte stisknutím tlačítka Continue download a dostanete nabídku na stažení souboru. Doporučuji dát "Otevřít", protože jakmile se tracker stáhne, obvykle mívá jen pár KB, automaticky se otevře v BitSpiritu a vám jen stačí dát "OK" pro potvrzení stahování.

Ovládání BitSpiritu: Jedná se o velmi jednoduchou záležitost. Laik nemusí prakticky nic dělat, ale pokročilý nebude zklamán, protože zároveň nabízí hromadu možností a ukazatelů. Pokud si ulehčíte práci a dáte v prohlížeči rovnou otevřít, stačí jen v dialogu, co se vám ukáže, dát "OK". Můžete zde ještě nastavit, kam se bude soubor ukládat, ale ostatních věcí si raději nevšímejte. Pokud jste si soubor tracker někam uložili na disk, pak klepněte na tlačítko "File/Open torrent file" a najděte si tracker na disku. Okno BitSpiritu je rozděleno na tři části: Nahoře je seznam právě spuštěných i starých downloadů. Vpravo je taková třídící pomůcka a dole se zobrazují informace o vybraném stahování. Zbytek už určitě pochopíte. Snad jenom nezapomeňte po dokončení stahování stopnout soubor, aby jste ho pořád nesdíleli. Není ovšem fér ho vypnout hned. Dovolte ostatním, aby od Vás taky mohli chvíli stahovat. Ještě jedna připomínka k BitSpiritu, nová verze nabízí jakousi možnost UPNP portmapping, která má zrychlit BS, ale ta nemusí na počítači s WinXP a s SP2 fungovat, v takovém případě ji neinstalujte a neaktivujte, jinak by vám BS vytuhl.

Pokud se chcete o síti Bittorent a jiných P2P sítích dozvědět víc, velmi doporučuju tuto stránku: P2P eXPerience.

autor Shut Down

Nejnovější
10x13 - The Road Not Taken
10x14 - The Shroud
10x15 - Bounty
Odkazy

Lapiduch.cz Web o StarGate-Atlantis

Statistiky

Počet návštěv
352404

Stargate, Stargate SG-1, and other related names are Copyright Showtime Inc. and MGM/UA. The pages contained within this site are for entertainment and informational purposes only, not for profit. These pages are not meant to, in any way, shape, or form, infringe on the Copyrights set forth by Showtime Inc. and MGM/UA.